17.03.2014
Świetlicowy PLAC BUDOWY – miasto marzeń

W marcu mówiliśmy o urbanistyce i planowaniu miast. Z naszej szkolnej sali wymknęliśmy się w fantastyczną podróż przez Paryż, Tokio, Nowy Jork, do Dubaju, a także wpadliśmy na moment do Kairu. Omówiliśmy różne układy urbanistyczne, zobaczyliśmy charakterystyczne budynki, place i skwery wielkich metropolii.

Najbardziej żywą reakcję wzbudziły slajdy o projektach miast utopijnych, miast z bajek i filmów m.in. megastruktur z Gwiezdnych Wojen (w tym nucenie marszu imperialnego).

W czasie prac nad makietą naszego miasta marzeń, prowadzący dowiedzieli się po co są liny przymocowane do budynków wysokich (zamiast używania windy, można zjechać na parter), że najfajniej jest wskoczyć z dachu biurowca do jeziora położonego obok i najważniejszym elementem w każdym centrum miasta jest wielkie boisko do piłki nożnej.

Zdjęcia z naszej wspólnej, twórczej zabawy poniżej.

foto. Przemek Kuciński – http://niewformie.pl/