07.09.2019
150-te urodziny firmy PORR w Józefowie k. Warszawy

Jesień 2019 r. rozpoczęliśmy z dużym rozmachem organizując atrakcje dla gości imprezy plenerowej z okazji 150-tych urodzin firmy budowlanej PORR. Pod czujnym okiem 25 kreatywnych animatorów Świetlicy Architekta bawiło się 500 dzieci. Zadbaliśmy również o sensoryczne atrakcje dla dorosłych. Impreza na ponad 2 tys. odbyła się 7 września w Józefowie pod Warszawą. Dobry humor nie opuszczał nas przez cały dzień. A wszystko za sprawą dzieci, których uśmiech zarażał nas wszystkich.

PASJA: Najmłodsi warsztatowicze z niewielką pomocą animatorów malowały z wielką pasją kartonowe miasteczko. W samym sercu miasteczka znalazła się replika centrum handlowego Ferio, budynku zrealizowanego przez PORR.

NIEZAWODNOŚĆ I WSPÓŁPRACA: Śmiało możemy stwierdzić, że gwoździem programu była budowa mostu im. Tadeusza Mazowieckiego (realizacja z Rzeszowa) w mini skali. Spacer mostem wybudowanym przez dzieci pod okiem budowniczych był radosnym doświadczeniem dla najmłodszych i ich rodziców.

SZACUNEK – 5-8 latki tworzyły kolorowe lampiony, girlandy i kokardy do włosów mając do dyspozycji kartony, puszki, słoiki, tasiemki, bibułki i masę innych rzeczy z odzysku, które zebraliśmy dla nich na tę okazję. Kreatywny Design ze śmieci to niecodzienna nauka szacunku do naszej planety.

PIONIERSTWO – wyzwaniem dla najstarszych dzieci było połączenie nowych technologii i sprytu. Świetlna kula mknęła przez labirynt z pudełek po butach sterowana z tabletów. Marchewki i ziemniaki służyły za myszkę do komputera. Młodzież chcąca się sprawdzić muzycznie grała na cymbałach za pośrednictwem tabletu i mini robota.

Dla dorosłych gości zmęczonych pędem otaczającej nas rzeczywistości Aleksandra Chuchro, inicjatorka Świetlicy Architekta i projektanta, przygotowała sensoryczną przygodę w namiocie doświadczeń oraz tunelu zmysłów. Goście mieli okazję zapoznać się z autorskim procesem D3, o którym więcej można dowiedzieć się na stronie www.livin-d3.pl. Testując różne zapachy, rozpoznając tekstury i kształty, chodząc boso ścieżką sensoryczną dorośli przypominają sobie, że oprócz wzroku odbierają świat również innymi zmysłami.

Dziękujemy firmie PORR i wszystkim gościom spotkania, tym małym i dużym za zaufanie i uśmiech. A losowi za piękną pogodę.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania 🙂